Arama Motoru Optimizasyonu

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu
SEO (Search Engine Optimization), diğer bir deyişle arama motorları optimizasyonu her ne kadar web tasarım için gerekli bir işlem olsa da, başlı başına uzmanlık gerektiren, arama motorlarının kullandığı metodları analiz edilmesinden tutun, internet kullanım alışkanlıkları ve bu alışkanlıkların değişmesini yorumlanmasına kadar detaylı ve zahmetli bir iştir. 

Özellikle Google arama motoru, Türkiye'de internet kullanıcılarının 96% gibi büyük oranda internete açılan sayfası olduğu için, her websitenin de göbekten bağlı olduğu bir sistemdir. Bu sebeple, bir websitenin yayınladığı içerikler, websitenin altyapı, içeriklerin dağılımı, websitenin alan adı dahil tüm özellikleri, Google arama sistemine uygun şekilde geliştirilmesi gerekmektedir. Arama motorlarında üst sıralara çıkması için gerekli tüm güncelleme ve operasyonel işlemlerin hepsine SEO denir.


SEO konusunda dikkat edilmesi gerekenler;


1 - Özgün içerik

Arama motorları için en sevimsiz konu, tasarımları farklı olsa da birbirinin kopyası içerikleri yayınlayan websitelerdir. Bu yüzden tüm müşterilerimize verdiğimiz tavsiyelerin içinde mutlaka kendi cümleleri ile kurumsal yazıları ve faaliyetleri hakkında yazılar yazması bulunur.

2 - Güncel içerik

Bir websitede en son girilen içerik ne kadar eski ise, Google için o kadar olumsuzdur. Google'ı aracı kurum gibi düşünürsek, yönlendirdiği müşterileri yeni ve taze bilgilerle ürünlerle memnun eden firmalar aracı kurum için daha karlıdır. Bu açıdan düşünmek her zaman daha faydalıdır.

3 - Tarayıcı teknolojileri ve Mobil

Geliştirilen websitenin,  piyasada internet kullanıcıların kullandığı tüm web tarayıcılarda düzgün ve hatasız görünmesi çok önemlidir. Sitenizin ziyaretçileri; düzensiz hatalı bir site ile karşılaştıklarında hiç tereddüt etmeden başka bir website aramaya devam ederler. Bu sebeple, sanal ortamdaki mekanınızı rahat, konforlu ve şık tutmanız, ve her türden müşteriler için uygun hale getirmeniz size de gelir olarak yansıyacaktır.

Özellikle mobil teknolojilerin artık internet kullanımında günden güne payını arttırdığı zamanımızda, mobil ekranından sitenizi açmaya çalışan kullanıcılar için websiteniz uygun olmalıdır. Neyse ki, ManavgatWeb olarak tüm tasarım opsiyonlarımız ve teknolojik altyapımız, mobil ve tablet cihazlar için uyumlu ürünler çıkarıyoruz.

4 - Meta - Tag Optimizasyonu

Websitenin özetine dair etiket bilgilerinin bulunduğu meta bölümünü, sayfa içeriği ile uyumlu ve mantıklı hale getirmek, websitenizi sunduğunuz bölgede ve hizmetlerde en üst sırada çıkarmaya olanak verir. Çünkü Google, Yandex, Bing robotları sitenizin indekslenme sırasında bu etiketlere göre içeriğinizi işaretler.

ManavgatWeb olarak tüm website ürünlerimiz bu sistem için uygun ve otomatik olarak hazır halde çalışmaktadır.